Teknoloji Gunlugu

Samsung Knox ile Kolay Dağıtım

Samsung geçtiğimiz birkaç yılda Knox platformu adına birçok geliştirme yaptı ve bazılarını da çok sürmeden kullanımdan kaldırdı.

“Knox BT çözümleri, Knox platformundan yararlanır ve IT yöneticilerine, yapılandırma ve dağıtım, yönetme, güvenlik sağlama ve cihazların bakımını yapma gibi uçtan uca çözümler sunar.”

Android zero-touch dağıtım özelliği Google tarafından duyurulduğunda Samsung cihazlar bu programın dışında bırakıldı, Samsung için bir sorun mu dersiniz bu durum? Pek değil zira kendilerine benzer bir çözüm geliştirmişlerdi hali hazırda. EMM ortamınıza otomatik kayıt özelliği buradaki en heyecan verici özellik denilebilir.

Peki Knox ile nasıl dağıtım yapılır?

Apple DEP ve Android Corporate‘ta olduğu gibi kullanılması istenen cihazların Knox çözümleri satma yetkinisine sahip dağıtıcılardan satın alınması gerekiyor.

  • Cihazları yetkili satıcılardan satın alın
  • Kurumsal mobilite yönetimi (EMM) politikalarını belirleyin
  • Cihazınız otomatik olarak (EMM) kayıt olsun ve politikalar uygulansın

Evet, Android Zero-Touch Deployment‘ın aksine, IMEI ve seri numaralarını portal üzerinden sizin girmeniz gerekmiyor. Bu işlemi sizin yerinize Knox Deployment Program Dağıtıcıları gerçekleştiriyor. IT yöneticilerine sadece cihazları fiziken dağıtmak kalıyor.

Samsung‘un konu ile ilgili videosunu aşağıda bulabilirsiniz.
Yorum yapılmamış


You can leave the first : )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir